تاریخچه محصولات

تاریخچه برند محصولات غذایی تبرک

-تاریخچه و فعالیت های برند تولید کننده محصولات غذایی تبرک

برند تبرک در سال ۱۳۷۷ با خرید شرکت شهداب ناب خراسان پایه گذاری شد.

این برند با در اختیار داشتن هشت گروه تولیدی از جمله “کشت و صنعت شهداب ناب خراسان،نوش پونه خراسان،طلای سفید،بهینا،خوشمزه،مهرانه خراسان،مبین نگار،کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان واخشان اخلمد حجم زیادی از نیاز بازار غذایی ایران را تامین میکند.

شرکت تبرک اولین شرکتی است که در ایران برای اولین بار در تولید رب گوجه فرنگی از روش فالینگ فیلم استفاده کرده است.

این روش بعنوان پیشروترین تکنولوژی روز دنیا برای تولید رب گوجه فرنگی و همچنین سالم ترین روش برای تولید رب گوجه فرنگی در جهان شناخته شده است.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که آب گوجه فرنگی تحت خلا وارد دستگاه می شود تا هیچ درگیری با اکسیژن و دیگر ذرات موجود در هوا نداشته باشد و در ادامه آب گوجه فرنگی که قبل از ورود به دستگاه حرارت دیده است با حرارت غیر مستقیم بخار آب که در لایه های عایق دستگاه وجود دارد طبخ میشود.

در این روش ویتامین های گوجه فرنگی (ویتامینc,k,a و خانواده ویتامین های b) و همچنین مواد معدنی مانند:پتاسیم،منگنز،منیزیم،مس،فسفر،فیبر و پروتئین و مقداری ترکیبات لیکوپن که برای سلامت انسان مفید است حفظ می شود.

به همین دلیل رنگ و طعم و بوی گوجه فرنگی نیز کاملا باقی می ماند.

-فعالیت های مجموعه صنعتی تبرک

۱) تهیه و تولید رب گوجه فرنگی،آبلیمو و انواع کمپوت، مربا و انواع سس

۲) تولید وساخت قوطی های مخصوص رب گوجه فرنگی، تهیه و تولید انواع کنسرو

۳) تولید وساخت کارتن

۴) تهیه وتولید انواع آب میوه، ترشیجات

۵) تولید انواع محصولات کشاورزی دامی و غذایی توسط کارخانجات وابسته به شرکت ومجتمع های کشاورزی و خرید و فروش محصولات غذایی و پروتئینی و کشاورزی

۶) تولید و خرید و فروش انواع فرآورده های لبنی پاستوریزه و خرید و فروش انواع میوه وسبزیجات به صورت بسته بندی

۷) تولید انواع محصولات صنایع تبدیلی غذایی

۸) تولید انواع نوشابه های گازدار و بدون گاز و آب آشامیدنی و معدنی

۹) تولید انواع محصولات کشاورزی باغی و تولید واستحصال انواع پوره و کنسانتره و شهد میوه جات

۱۰) تولید و بسته بندی انواع میوه جات و سبزیجات

۱۱) صادرات و واردات انواع محصوات کشاورزی و باغی و ماشین آلات وابسته به صنایع فوق و انواع مواد اولیه و لوازم یدکی وابسته به صنایع

۱۲) تولید و خرید و فروش انواع دانه های روغنی و انواع روغن های خوراکی و دستگاههای مربوطه

۱۳) خرید وفروش و تصفیه و عدل بندی محلوج ( داخلی وخارجی ) و صنایع وابسته به آن ،صنایع سلولزی

۱۴) تولید انواع کیک و کلوچه

-محصولات تبرک

رب گوجه فرنگی ، سس گوجه فرنگی ، سس مایونز ، چای ، دستمال کاغذی ، مربا ، کشک ، کمپوت ، کنسرو ، تن ماهی ، سرکه ، برنج ، سس تک نفره ، آبمیوه پاکتی ، آبمیوه قوطی ، سویا

– ویژگی ها و توانایی های برند تبرک

۱- رهبری: تبرک نام تجاری بانفوذ، بسیار با ثبات است و ارزش های بسیاری نسبت به نام های تجاری دیگر که سهم بازار کمتری دارند، را داراست.

۲- ثبات و پایداری:تبرک برندی  است که در طول زمان از درجه وفاداری بالای خریداران برخوردار بوده

۳- بازار:تبرک برندی با ثبات، در بازاری که در حال رشد است،می باشد و با ورود رقبای بسیار، بیشترین امتیاز را داراست.

۴- روندسرمایه گذاری: توجه مدیریت تبرک  به این موضوع که  برند بایستی به روز و مناسب برای مصرف کننده باشندبه نحوی بوده است که سرمایه گذاری در زمینه گسترشبرند تبرک بعنوان دارائی نامشهود و امتیاز تجاری گروه از سال ۱۳۸۱ تا کنون با بستر سازی و تبلیغات سراسری ازطریق صدا و سیما و محیط ورزشی وهیئت داوری فوتبال و والیبال و دیوار نویسی صورت پذیرفت.

۵- پشتیبانی و حمایت تخصیص بودجه سالیانه: نام تبرک در طول سالیان فعالیت  همیشه از پشتیبانی تبلیغاتی برخورداربوده است به نحوی که بودجه ای معادل هزار میلیارد ریال طی ۱۰ سال فعالیت تبلیغاتی صرف توسعه و معرفی برند تبرک گردید.

۶- حفاظت وثبت برند تبرک: برند تبرک به صورت  انحصاری و رسمی با پیگیری های وکلای معروف در تهران و رایزنی های گسترده در کلیه طبقات در اداره ثبت علائم تجاری مطرح و ثبت گردیده بطوری که هیچ واحد تجاری بدون مجوز تبرک حق هیچگونه فعالیت تجاری و غیر تجاری را نخواهند داشت و در واقع این برند مجوز هر گونه فعالیت تجاری و غیر تجاری را دارا بوده در صورتی که کمتر برندی در ایران همچنین امتیازی را دارد.

۷- پتانسیل وبازارهای هدف: با توجه به اینکه نام تبرک متناسب با صنعت غذا میباشد امکان تولید محصولاتی إز قبیل ماکارونی ، لبنیات ، آب معدنی ، نان وصنایع بسته بندی مثل زعفران و برنج وپروتئین و …وجود دارد به عنوان مثال با واردات و بسته بندی ١٠٠٠٠٠ تن برنج تبرک سودی معادل ارزش برند تبرک حاصل خواهد شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید